Hoe maakt een glasblazer kerstballen?
ver gevorderd
Glasblazen is een kunst die je in België niet meer zo vaak ziet. Marcel heeft één van de laatste professionele ateliers. Hij toont ons hoe hij kerstballen maakt.
Glasblazen is een kunst die je in België niet meer zo vaak ziet. Marcel heeft één van de laatste professionele ateliers. Hij toont ons hoe hij kerstballen maakt.
Afvalsorteerunits zien er tegenwoordig erg fraai uit en verdienen daarmee een plaatsje in de keuken. Ze bestaan in diverse kleuren en formaten die elkaar aanvullen. De consument zoekt eerst online, dus presenteert de winkelier best zijn volledige aanbod via zijn online kanalen.
De meterslange etalage van de Kookwinkel in Oosterzele trekt de aandacht van al wie er passeert. Met een uitbundige creativiteit richt uitbaatster Mariane D’Hont die etalages in. Klanten kunnen in de winkel verdwalen tussen het kookgerief en dat zorgt voor een hele unieke sfeer.
De scherpte van een mes kan men tot op bepaalde hoogte zelf onderhouden, maar vroeg of laat kan enkel een slijpmachine nog soelaas brengen. Wij duiden u met een messcherpe analyse het verschil tussen aanscherpen en slijpen, zodat ook u uw klanten goed kunt informeren.
Kooktijd ligt in Turnhout, in een zijstraat van de drukbezochte winkelwandelstraat. Voorzien van een vrolijke roodgestreepte luifel, bloemen tegen de gevel en een stoepbord met een binnenlokker. De winkel is smal en lang, nodigt uit tot snuisteren en het ruikt er heerlijk. Naar fruitige thee, blijkt later. Kortom: een gezellige zaak met een retrosfeertje. Caroline Verdick slaat net een gemoedelijk praatje. Met een vriendin, denk ik. Maar neen, het is wel degelijk een klant. Juist dat is kenmerkend voor de volledige aanpak. Carolines droom? Zo lang mogelijk klanten gelukkig maken.